• Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

 • Süpüroğlu Restaurant

Süpüroğlu Restaurant

Süpüroğlu Restaurant - MuğlaSÜPÜROĞLU 600 YILLIK TABIAT MIRASI:

  SÜPÜROĞLU; GEÇMIŞ YÜZYILLARDA, HEM YAZIN BAŞLANGICINDA HEMDE SONUNDA KONAKLAMA VE HAYVANLAR IÇIN TEMEL BESIN KAYNAĞI YERI OLMUŞTUR. ÖNCELERI GÖÇEBE HALDE YAŞAYAN AILE DAHA SONRA TOPRAPA BAĞLANMIŞTIR. SÜPÜROĞLU BU HALIYLE BIR "YÖRÜK OBASI" OLARAK KURULMUŞTUR.


SÜPÜROĞLU TAŞ YAPILI VE KIRMA ÇATILIDIR. TEK KATLI BIR YAPIDIR. MUĞLA HALK YAPI SANATI ÖRNEKLERINDENDIR. BAHÇESINDE YER ALAN 6 ÇINAR ANITSAL NITELIKTEDIR VE KORUMA ALTINA ALINMIŞTIR. BU ÇINARLARDAN 4 ÜNÜN 550 - 600 YILLIK OLDUĞU TESPIT EDILMIŞTIR. BAHÇEDE YER ALAN VE 250 - 300 YIL OLABILECEĞI DÜŞÜNÜLEN AKÇAAĞAÇ ISE RÜZGARIN SESINI AHENKLI BIR EZGIYE DÖNÜŞTÜRMESI AÇISINDAN DIKKAT ÇEKICIDIR. YAPI, ILK ŞEKLINDE TEK ODALIDIR. GÖÇEBE YAŞAYIŞTA AILENIN BU ODADA YATIP KALKTIĞI ANLAŞILMAKTADIR. BU ODA 30M2 CIVARINDADIR. O DÖNEMDE CAM OLMADIĞINDAN KEPENKI PENCERE KULLANILMIŞTIR. YAPININ HEMEN ÖNÜNDE GENIŞ BIR VERANDA YER ALMAKTADIR. HAYVANLARIN VERANDA ÖNÜNDE TUTULDUKLARI ANLAŞILMAKTADIR. RESTORASYON ÇALIŞMALARINDA BIR YER OCAĞI TESPIT EDILMIŞTIR. TOPRAĞA BAĞLILIK YENI ARAYIŞLAR DOĞURMUŞ, YER OCAĞI BACASI KULLANILARAK TICARI OCAĞA (KAHVEHANEYE) DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR. BU TARIHIN 1800'LÜ YILLARIN BAŞI OLABILECEĞI ANLAŞILMAKTADIR.


SÜPÜROĞLU'NDA; GEÇMIŞTE, ÇOK CANLI BIR TICARI MERKEZ OLDUĞU HALA HAFIZALARDADIR. ÖZELLIKLE "PAZAR" GÜNLERI MUĞLA'DAN GELEN BERBER, AYAKKABI TAMIRCISI, NALBANT, DONDURMACI, MACUNCU, ÇITIRMIKÇI VE KETEN HELVACI BURADA HIZMET VERMIŞ, SOSYAL HAYATA CANLILIK KAZANDIRMIŞTIR. ÇEVREDEN KÜÇÜKBAŞ HAYVANLAR SÜRÜLERLE GETIRILMIŞ, ALIM - SATIM YAPILMIŞTIR. BURADA VAR OLAN KAHVEHANE, RESTORANT, BAKKAL VB. IŞLETMELER HIZMET VERMIŞ; RESTORANTTA BÜRYAN KEBABI, TANDIR, DÖŞ, KAPAMA, FIRINDA VE SACDA BÖREK, TOPRAK TAVADA GÜVEÇ, YERLI TAVUK DOLMA, TARHANA VB. YEMEKLER PIŞIRILMIŞ, TOPRAK SACDA YAPILAN KÖY EKMEĞI ILE TAZE TAZE YENILMIŞTIR. BURADAKI BAKKALDA O YILLARDA BILE IÇKI SATIŞININ YAPILDIĞI HATIRLANMAKTADIR. BURADA ORTA OYUNU VE KUKLA GÖSTERILERI YAPILMIŞ, MANUEL SINEMA MAKINESIYLE GECELERI FILMLER OYNATILMIŞ, YAĞLI PEHLIVAN GÜREŞLERI DÜZENLENMIŞTIR. SÜPÜROĞLU BU HALIYLE TICARI MERKEZ OLDUĞU KADAR SOSYAL MERKEZ OLMA ÖZELLIĞI DE KAZANMIŞTIR. 

SPECIALLERIMIZ
   
   RESTAURANTIMIZ MUĞLA NIN GELENEKSEL MUTFAĞINI SUNMAKTA VE BU TADIN GELECEK NESILLERE ULAŞMASINDA ÖNCÜLÜK VE REHBERLIK ETMEKTEDIR.
 
BÜRYAN
   BÜRYAN, ÖZELLIKLE 1 YAŞINDAN KÜÇÜK OĞLAK ETININ BÜTÜN OLARAK YAKLAŞIK 2-3 METRE DERINLIĞINDE ÇAMUR ILE KAPAĞI KAPATILMIŞ BIR KUYUDA ODUN ATEŞI ILE PIŞIRILMESI ILE OLUR.
  KIZGIN KUYULARDA PIŞIRILEN "BÜRYAN" GENELDE YAZIN TÜKETILEN BIR ET YEMEĞIDIR. ET ÇENGELLERLE ÖNCEDEN KIZDIRILAN YERALTI KUYULARINA SARKITILIR VE KUYUNUN AĞZI KAPATILIR. KUYUDAN ALINAN PIŞMIŞ ETLER DINLENDIRILEREK  ASKILARDA SATIŞA SUNULUR. KEMIKLI VE KEMIKSIZ ÇEŞITLERIYLE SERVIS EDILIR. 
TANDIR
   YINE 1 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAYAN VE BÖLGEMIZDE YETIŞEREK DOĞAL ORTAMDA BESLENEN OĞLAK ETININ PORSIYONLUK OLARAK HAZIRLANARAK KARA FIRINDA MEŞE ODUNUYLA HAŞLANIP BAHARAT VE SOSLANARAK TEKRAR TOPRAK TAVALARDA MEŞE ODUNUNDA KIZARTILARAK YAPILAN OĞLAK ETININ ORTA YAĞLI OLMASININ DAHA LEZZETLI OLDUĞU YANINA BULGUR VEYA IÇ PILAVIYLA SERVIS YAPILAN ENFES BIR ET YEMEĞIDIR.
DÖŞ DOLMASI
   OĞLAĞIN ÖN GÖĞÜS KISIMLARININ KABURGALARININ IÇ PILAVLA DOLDURULARAK MEŞE ODUNUNDA PIŞIRILEN VE TOPRAK TAVADA SOSLANARAK ÇITIR ÇITIR KIZARTILARAK SERVISI YAPILAN GENELLIKLE 4-5 KIŞININ DAMAK TADINI DOYARAK ALABILECEĞI MUĞLAMIZIN ASIRLARDIR SÜREGELEN ANANEVI ET YEMEĞIDIR.
 MUMBAR DOLMASI 
   BAZI BÖLGELERDE BUMBAR DOLMASI OLARAK TA ADLANDIRILIR. OĞLAĞIN KALIN BAĞIRSAKLARININ IÇ HARÇ ILE DOLDURULMASIYLA YAPILAN BIR ÇEŞIT DOLMA TÜRÜDÜR.  YAZIN PEK TERCIH EDILMEYIP, KIŞIN DAHA FAZLA TÜKETILIR.
  RESTAURANTIMIZDA BU SPESYALLERIMIZ YANISIRA KÖYTAVUĞU DOLMASI ,KOLSARMA,ÇÖKERTME KEBABI,KAVURMA, VE IZGARA ÇEŞITLERIMIZ ANA YEMEK OLARAK SUNULMAKTADIR.
   İŞLETMEMIZ TÜM SALATA VE SOĞUK MEZE ÜRÜNLERINI ORGANIK TARIMLA SIZLERE SUNMAKTADIR.GELEN MISAFIRLERIMIZI SERA VE BAHÇELERIMIZI GEZDIRMEKTEN AYRICA KEYF ALMAKTAYIZ.
   SERAMIZ VE BAHÇEMIZDEN TOPLANAN PATLICAN VE BIBERLERDEN KÖZLENEREK YAPILAN PATLICAN SALATAMIZ VE  KESE YOĞURDUNDAN YAPILAN KIZARTMAMIZ TÜM ANA YEMEKLERE DE AYRI BIR LEZZET KATMAKTADIR.


 

İletişim Bilgileri

Adres : Orhaniye Mah.Süpüroğlu Mevki Karabağlar Yaylası No:56  Merkez / Muğla

Telefon : 0(252) 217 65 65
Gsm : 0(536) 245 50 55
Fax :
E-posta : supuroglu@hotmail.com
Web : www.supuroglu.com
Firma Yetkilisi : Saadettin Ünsal
Hizmet Bölgesi : Tüm Türkiye

Anahtar Kelimeler

muğlanın geleneksel mutfağı restaurantlar
organizasyon firmaları muğla
muğlada düğün organizasyonu yapanlar
muğla organizasyon şirketleri
muğlada nişan organizasyon firması
organizasyon restaurant muğla
muğlada nikah töreni organizasyonu yapan firma
kuyuda bürüyan kebap salonu muğla
muğladaki en meşhur restaurantlar
oğlak fırın kebabı restaurantı muğla
sünnet organizasyonu muğla
muğla ortaköydeki en nezih restaurant
digitürk izlenebilecek mekanlar muğla
muğlada kaburga dolması nerede yenir
d-smart izlenecek mekanlar muğla
et yemekleri restaurantı muğla
seminer için restaurant muğla
türk mutfağı restaurant muğla
muğlada en seçkin restaurant
süpüroğlu restaurant muğla
tanıtım organizasyonları muğla
muğla süpüroğlu restaurant
toplantı mekanları muğla
süpüroğlu restaurant ulaşım
muğlada eğlence ve yemek organizasyonu
muğla süpüroğlu restaurant tarihçesi
Süpüroğlu Restaurant firmasına yazacağınız mesajlar, firmanın sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresine iletilecektir.
 İletişim Formu
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
    


Nokta Mobil Pazarlama © 2014 | Vipsektor.Com bir Nokta Mobil Pazarlama Kuruluşudur. Tüm Hakları Saklıdır.